Teslimat ve İade

Teslimat

 

Kargo ücreti ne kadar?

nevsismedikal.com'dan yaptığınız alışverişlerde kargo ücreti aldığınız ürün miktarı veya büyüklüğüne göre değişir minumum kargo ücreti KDV dahil 7 TL dir.

 

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

Siparişleriniz Aras Kargo ile sigortalı olarak gönderilecektir.

 

Siparişimi ne zaman teslim alabilirim?

Siparişiniz stoğumuzda mevcut ise ortalama 1-4 iş günü, mevcut değil ise 15-45 gün içerisinde kargoya teslim edilir. Tahmini teslimat süresi iş günü üzerinden hesaplandığı için, belirtilen süreye hafta sonu ve resmi tatiller dahil değildir. Hafta sonu ve tatillerde vermiş olduğunuz siparişleriniz, ilk iş gününde işleme alınıp; 1-4 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmeye başlanır. Siparişleriniz kargoya teslim edildiğinde, e-posta ve sms ile bilgi gönderilecektir. Kargo takip numaranız, "Hesabım" bölümünde de yer alacaktır.

 

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Üst menüde isminizin yanında yer alan ok işaretini tıklayıp Siparişlerim’i seçtiğinizde açılan sayfada siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde size ayrıca bir bilgi e-postası gönderilecektir.

 

Siparişim ben yokken gelirse ne yapmalıyım?

Belirtilen adreste olmamanız durumunda siparişiniz en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim edilir ve size bilgi notu bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi taktirde siparişiniz nevsismedikal’a iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini isterseniz kargo bedeli yeniden talep edilecek, siparişiniz karşı ödemeli olarak adınıza tekrar sevk edilecektir.

 

Yurtdışına teslimat yapıyor musunuz?

nevsismedikal üzerinden verilen siparişlerin teslimatı şu anda yalnızca Türkiye sınırları içerisinde yapılmaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Garanti ve İade

 

 

Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 ( iki ) yıldır.

 

Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garantisi kapsamındadır.

 

Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 30 ( otuz ) iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde imalatçı, üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

 

Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

 

Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,

Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında belli indirimi talep edebilir.

 

Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

 

Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurabilirler.

 

 

WHATSAPP
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Alışveriş Sepetim